Abdul Latif Jameel

Abdul Latif Jameel Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye (MENAT bölgesi) içinde derin köklere sahip, çok çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren bir şirketler topluluğudur.
 
Abdul Latif Jameel, 1945 yılından bu yana 15.000 çalışanı ile 5 kıtada, 30’dan fazla ülkede otomotiv, finansal hizmetler, gayrimenkul, enerji, mühendislik ve üretim, tüketim ürünleri, medya ve reklam gibi sektörlerde operasyonlarını yürütmektedir.
 
70 yıldır Toyota ve Lexus markalarının distribütörlüğünü yürüten Abdul Latif Jameel, girdiği her pazarda liderliğe oynayan, Toyota Grubu'nun dünyadaki en büyük bağımsız distribütörüdür. Abdul Latif Jameel, bugün dünyanın dev markası Toyota, lüks otomobil segmentinin liderlerinden Lexus, ağır ticari araç pazarındaki dayanıklılığın simgesi Hino markalarının distribütörlüğünü farklı ülkelerde başarı ile sürdürmektedir. Toplum yararına hizmetler vermeyi ve sosyal sorumluluk alanında aktif rol oynamayı faaliyet gösterdiği her ülkede ilke edinmiş olan Abdul Latif Jameel, her zaman daha iyinin peşinde olmayı ve insanların yaşam kalitelerini yükseltmeyi amaçlamaktadır.
Daha fazla bilgi için: www.alj.com/tr
×