ALJ Grubu

ALJ Grubu (Abdul Latif Jameel Co. Ltd), 1945 yılından bu yana 17.500 çalışanı ile globalde 30’dan fazla ülkede otomotiv, tüketici finansmanı, gayrimenkul, enerji, tüketici ürünleri, medya ve reklam gibi sektörlerde operasyonlarını yürüten şirketler topluluğudur.

60 yıldan bu yana Toyota Grup markalarının distribütörlüğünü yürüten ALJ Grubu, girdiği her pazarda liderliğe oynayan, Toyota Grubu'nun dünyadaki en büyük bağımsız distribütörüdür. ALJ, bugün dünyanın dev markası Toyota, lüks otomobil segmentinin liderlerinden Lexus, kompakt otomobil uzmanı Daihatsu, akıllı teknolojilerin yaratıcısı Subaru ve ağır ticari araç pazarındaki dayanıklılığın simgesi Hino markalarının distribütörlüğünü farklı ülkelerde başarı ile sürdürmektedir. Toplum yararına hizmetler vermeyi ve sosyal sorumluluk alanında aktif rol oynamayı her faaliyet gösterdiği ülkede ilke edinmiş olan ALJ Grubu, istihdam ve mikro kredi konularında da BRJ firması ile Türkiye’de hizmetler sunmaktadır. 

ALJ, 2008 yılında dünyaca tanınan araştırma şirketi Gallup tarafından Washington D.C.’de gerçekleştirilen törende, Dünya Çapında Çalışılacak En İyi Kurum Ödülü’ne (The Great Workplace Awards) layık görülmüştür.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız