Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’ni destekliyoruz


Günümüzde rekabet ve teknoloji son hızla gelişirken, yapay zeka teknolojileri, robotik danışmanlar, makine öğrenmesi, iş yapış biçimlerini kökten değiştirmektedir.

“ALJpay” mobil uygulaması ile yeni ve ikinci el araç kredi başvuru sürecini uçtan uca dijital ortama taşıyarak müşteri deneyimini yeniden tasarlayan, bireysel otomotiv kredilerinde e-sözleşme uygulaması ile Finansman Şirketleri içerisinde öncü olan ALJ Finans, dijital dönüşüm yolculuğunda yapay zekayı uygulamalarını da süreçlerine konumlandırmayı hedeflemektedir.

ALJ Finans; Yapay Zeka ile ilgili bilinç ve farkındalığı arttırmak, Türkiye’de ve Finansman sektöründe yapay zeka gelişimine katkı sağlamak amacıyla Türkiye Yapay Zeka İnsiyatifi’nin (TRAI) destekçisi olmuştur.

Şirket içi bilinç ve farkındalığı arttırmaya yönelik ilk etkinlik, Haziran ayında TRAİ’nin kurucusu ve Gelecekhane CEO’su Halil Aksu’nun Yapay Zeka’ya Giriş Semineri ile gerçekleştirilmiştir. Tüm ALJ Finans çalışanları, dijitalleşmeyle hız kazanan yapay zekayla ilgili bilgi sahibi olmuş ve gelecek senaryoları için donanımını arttırmıştır.

TRAI Hakkında Detaylı Bilgi:
https://turkiye.ai/


×