E-sözleşme Nedir ?

E-sözleşme hizmeti, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından çıkarılan “Finansal Kiralama, Faktoring, Finansman Ve Tasarruf Finansman Şirketlerince Kullanılacak Uzaktan Kimlik Tespiti Yöntemlerine Ve Elektronik Ortamda Sözleşme İlişkisinin Kurulmasına İlişkin Yönetmelik” ile düzenlenen ve siz müşterilerimizin yapmak istediğiniz işlemlere yönelik sözleşme ilişkisinin internet veya mobil hizmet kanalları üzerinden mesafeli olarak kurulmasına imkan veren süreci ifade etmektedir.

Hayalinizdeki yeni veya ikinci el otomobil için ALJ Finans’ın mobil uygulaması olan ALJpay ’dan veya anlaşmalı satıcılarımız aracılığıyla geçekleştirdiğiniz kredi başvurusunun onaylanması sonrasında, kredi kullandırımı için sözleşmelerinizi ve diğer dokümanlarınızı, cep telefonunuza yükleyeceğiniz ALJpay uygulaması üzerinden ve cep telefonunuza SMS ile iletilen güvenli bir link ve doğrulama şifresi aracılığı ile açarak inceleyebilir, değerlendirebilir ve onaylayabilirsiniz. Sorularınız olması halinde bizlere ulaşarak detaylı bilgi talep edebilirsiniz. İlgili mevzuat gereği zorunlu olmadıkça kağıt üzerine ıslak imza atmanıza gerek kalmadan elektronik ortamda dokümanlarınızı onaylayabilir ve bu belgelere yine elektronik ortamda her zaman erişim sağlayabilirsiniz. Verdiğiniz elektronik onay sonrasında, bu dokümanlar tüm hukuki sonuçlarıyla birlikte geçerli ve bağlayıcı olacaktır.

Kimler E-sözleşmeden Yararlanabilir?

ALJ Finans’ın otomotiv kredisi e-sözleşme hizmeti tüketici kredileri için sunulmaktadır. Kefalet içeren başvurular ve ticari kredi kullanan müşterilerimiz, ilgili mevzuat uyarınca e-sözleşme hizmetinden yararlanamamaktadır.

Onayladığım Elektronik Dokümanlara Nasıl Ulaşabilirim?

Güvenli ortamda saklanan sözleşmeniz ve kredi bilgilerinize dair tüm dokümanlara, yüklediğiniz ALJpay uygulaması üzerinden veya internette Online İşlemler sayfasından her zaman ulaşabilirsiniz.

Neden e-sözleşme Kullanmalıyım?

"Bir Dünya Bir Gelecek” misyonumuz dahilinde doğaya ve insana değer veren bakış açımız ile ormanların yok olmasına engel olmak için çabalıyoruz. Sizi de doğayı korumak için basılı kağıt kullanımını azaltan, elektronik ortamlar aracılığı ile sunduğumuz bu hizmetten yararlanmaya davet ediyoruz.

ALJ Finansman A.Ş. yasal düzenlemeler ve şirket politikaları çerçevesinde e-Sözleşme imzalayacağı kredileri belirlemekte serbest olup dilediği müşteriyle yazılı sözleşme yapma ve/veya e-sözleşme uygulamasına ilişkin şartları belirleme, değiştirme ve durdurma hakkını saklı tutar. E-sözleşme hizmetinde, yasal mevzuat gereği ıslak imzalanması zorunlu belgeler başvuru sahibinden talep edilmektedir.×