E-sözleşme Nedir ?

E-sözleşme hizmeti, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 49. maddesi ve 31 Ocak 2015 tarihli ve 29253 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Finansal Hizmetlere İlişkin Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve ilgili mevzuat uyarınca mesafeli olarak düzenlenen kredi sözleşmesi ve gerekli dokümanların, elektronik ortamda incelenebilmesi ve onaylanabilmesini sağlayan süreci ifade etmektedir.

Hayalinizdeki yeni veya ikinci el otomobil için ALJ Finans’ın mobil uygulaması olan KredimOL’dan veya anlaşmalı satıcılarımız aracılığıyla geçekleştirdiğiniz kredi başvurusunun onaylanması sonrasında, kredi kullandırımı için sözleşmelerinizi ve diğer dokümanlarınızı, cep telefonunuza SMS ile iletilen güvenli bir link ve doğrulama şifresi aracılığı ile açarak inceleyebilir, değerlendirebilir ve sorularınız olması halinde bizlere ulaşarak detaylı bilgi talep edebilirsiniz. İlgili mevzuat gereği zorunlu olmadıkça kağıt üzerine ıslak imza atmanıza gerek kalmadan elektronik ortamda dokümanlarınızı onaylayabilir ve bu belgelere yine elektronik ortamda her zaman erişim sağlayabilirsiniz. Verdiğiniz elektronik onay sonrasında, bu dokümanlar tüm hukuki sonuçlarıyla birlikte geçerli ve bağlayıcı olacaktır.

Kimler E-sözleşmeden Yararlanabilir?

ALJ Finans’ın otomotiv kredisi e-sözleşme hizmeti, tüketici kredileri için sunulmaktadır. Kefalet içeren başvurular ve ticari kredi kullanan müşterilerimiz, ilgili mevzuat uyarınca e-sözleşme hizmetinden yararlanamamaktadır.

Onayladığım Elektronik Dokümanlara Nasıl Ulaşabilirim?

Güvenli ortamda saklanan sözleşmeniz ve kredi bilgilerinize dair tüm dokümanlara, SMS aracılığı ile size iletilen link vasıtasıyla her zaman ulaşabilirsiniz.

Neden e-sözleşme Kullanmalıyım?

Bir Dünya Bir Gelecek” misyonumuz dahilinde doğaya ve insana değer veren bakış açımız ile ormanların yok olmasına engel olmak için çabalıyoruz. Sizi de doğayı korumak için basılı kağıt kullanımını azaltan, elektronik ortamlar aracılığı ile sunduğumuz bu hizmetten yararlanmaya davet ediyoruz.

ALJ Finansman A.Ş. yasal düzenlemeler ve şirket politikaları çerçevesinde e-Sözleşme imzalayacağı kredileri belirlemekte serbest olup dilediği müşteriyle yazılı sözleşme yapma ve/veya e-sözleşme uygulamasına ilişkin şartları belirleme, değiştirme ve durdurma hakkını saklı tutar. E-sözleşme hizmetinde, yasal mevzuat gereği ıslak imzalanması zorunlu belgeler başvuru sahibinden talep edilmektedir.