Güvenlik

Uygulamayı kullandığınız bilgisayarınızda lisanslı programlar kullanmanız uygun olur. Bilgisayarınız için yayınlanan güvenlik güncelleştirmelerini alarak bilgisayarınızı güncel tutunuz.

İnterneti güvenli bir biçimde kullanmanız için bilgisayarınızda en az bir adet lisanslı antivirüs programı yüklü olmalıdır. Bu programın içinde yer alan virüs tanımlamalarını düzenli olarak güncellemeli, periyodik olarak tüm sisteminizi virüs taramasından geçirmelisiniz.

İnternetten indirdiğiniz ya da bilgisayarınıza yüklemek istediğiniz programları mutlaka virüs kontrolünden geçiriniz. Uygulamalarımızda şifrenizi belirlerken kolay tahmin edilebilecek şifre kullanmamalısınız.

Şifrenizi düzenli olarak değiştirmeniz güvenliğiniz için önerilmektedir. Şifrenizi ve kullanıcı kodunuzu bilgisayarınıza ya da fiziki ortamda başka bir yere yazmamalı, cüzdanınızda taşımamalı, kimse ile paylaşmamalısınız.

Uygulama kullanımızı en güvenli şekilde sonlandırmak için, ekran penceresini X ile kapatmak yerine "Güvenli Çıkış" butonunu kullanınız. Kaynağını bilmediğiniz programları bilgisayarınıza yüklemeyin, ‘.exe' uzantılı programlara özellikle dikkat ediniz.

İşlemlerinizi, güvenliğinden emin olmadığınız, herkesin kullanımına açık bilgisayarlardan yapmayınız. Erişmek istediğiniz uygulama sayfasının adresini tarayıcınızın adres satırına kendiniz yazınız.

Şüpheli gördüğünüz durumlar için 444 7 255 ALJ Finans Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.