Sıkça Sorulan Sorular

Anlaşmalı olduğumuz satıcılar aracılığıyla otomotiv ürünleri için kredi kullanabilirsiniz.
18 yaşını bitirmiş gerçek şahıs ile tüm tüzel kişiler kredi kullanabilir.
ALJPay mobil uygulamasından veya ALJ Finans’ın anlaşmalı olduğu satıcılardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Anlaşmalı Satıcılar için tıklayın.
Gerekli belgelerinizin ALJ Finans'a eksiksiz olarak ulaşması halinde krediniz aynı gün içinde sonuçlanır ve yetkili satıcınız tarafından bilgilendirilirsiniz.
Yeni bir kredi başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Değerlendirme sürecinden çıkacak olumlu sonuca göre, ikinci kredinizi de kullanabilirsiniz.
Kredi başvurunuz esnasında satıcınız aracılığıyla gelirinize uygun olacak ödeme planının hazırlanmasını isteyebilirsiniz. Özel ödeme planları, kredi başvurusu esnasında müşteri profiline ve talep edilen krediye göre değerlendirilmektedir.
 
KKDF, Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu’nun kısaltılmış hali olup, gerçek kişilere ticari amaçla kullanılmamak kaydıyla kullandırılan kredilerde %15, tüzel kişilere ve gerçek kişilere ticari amaçla kullanılan kredilerde %0’dır. BSMV ise, Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi’nin kısaltılmış hali olup, gerçek kişilere ticari amaçla kullanılmamak kaydıyla kullandırılan kredilerde %15, tüzel kişilere ve gerçek kişilere ticari amaçla kullanılan kredilerde %5 oranında uygulanmaktadır.
Bireysel kredi başvurularında kefil zorunlu değildir. Gelirini belgeleyebilen her bireysel müşteri için kefilsiz kredi başvurusu yapılabilmektedir. Kredi başvurunuzun değerlendirmesinden çıkacak sonuca göre kefil istenebilir. Tüzel başvurularda ortak (gerekli görülmesi durumunda) /ortaklar kefil alınabilmektedir.
 
Kredi Sözleşmesindeki sözleşme numarasına geri ödeme planında belirtilen günlerde ve tutarda ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ödeme planınızı ve ödediğiniz taksitleri ALJpay mobil uygulamasından takip edebilirsiniz. Taksit tutarının ALJ Finans hesabına yatırılması gerekmektedir. Taksit tarihinde yatırılmayan tutarlar için gecikme faizi tahakkuk edecektir
Taksit tarihiniz tatil gününe geldiğinde, taksit tarihinizi takip eden ilk iş günü ödeme yapmanız halinde faiz işlemeyecektir.
Kredinize ait ödeme planı dahilinde ara ödeme ve/veya ara ödemeler yapılabilmektedir. Ara ödeme talebinizi ALJpay mobil uygulamadan ya da 444 7 255 ALJ Finans Müşteri Hizmetleri’ni arayarak iletebilirsiniz.
Kredi Sözleşmesinde belirtilen oran üzerinden hesaplanacak gecikme faizi ile birlikte taksit tutarınızı ödemeniz gerekir. Gecikme faizi tutarını 444 7 255 numaralı telefondan ALJ Finans Müşteri Hizmetleri'ni arayarak öğrenebilirsiniz.
Taksit ödemelerinizi Akbank T.A.Ş., Türkiye İş Bankası A.Ş., T.C. Ziraat Bankası, Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Garanti Bankası ve PTT Online İşlem Noktaları’ndan yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için Taksit Ödemelerine tıklayınız.
ALJpay mobil uygulamasını telefonunuza yükleyerek kredi ödeme planınızı takip edebilir, ödediğiniz taksitlere ilişkin bilgiye ulaşabilirsiniz. Taksitlerinizin hatırlatılması için ALJpay uygulamasından taksit hatırlatma bildirimleri alabilirsiniz.
444 7 255 ALJ Finans Müşteri Hizmetleri’ni arayarak kredinizin bittiğini ve borcu kalmadığını teyit alabilirsiniz.
ALJpay mobil uygulamasından güncel erken kapama tutarınızı öğrenebilir ve erken kapama talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca, 444 7 255 ALJ Finans  Müşteri Hizmetleri tarafından günlük verilen kapatma rakamının sözleşme numaranız ile ilgili bankadan ödenmesi ve erken kapatma talimatı ile ödeme yapılan dekontun 0212 264 55 77 numaralı faksımıza gönderilmesi gerekmektedir.
Devam eden kredinizde 3 aya kadar erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Ertelemeden kaynaklanacak faiz farkı, ödemesini gerçekleştireceğiniz sonraki taksitlerinize eşit olarak dağıtılacaktır.
×